úklid kuchyní

Ze dne 1.12.2014, v kategorii Články

Úklid kuchyně nebývá nejoblíbenější činností, na kterou při úklidu můžeme narazit. Jedná se totiž obvykle o jednu z nejznečištěnějších místností v bytě, či domě. Zároveň však musíme dbát na to, že zde dochází ke kontaktu s jídlem.

Před samotným úklidem je důležité si uvědomit, že to bude dřina a pětiminutovým „ošmrdláním“ hadříkem opravdu nic moc nevyčistíme. Například lednice – ta je neustále v kontaktu s jídlem. Z toho důvodu je na místě, aby se v ní udržovala čistota. Kontrola trvanlivosti potravin, čištění polic, likvidace prošlých potravin, mytí zeleninových boxů – to vše patří k základu čisté lednice.

Dalšími kuchyňskými spotřebiči jsou sporák a trouba. Je nejlepší, je čistit a otírat ihned po použití, neboť jak je známo: „Zaschlá nečistota se odstraňuje daleko hůře“ – platí to téměř o všech nečistotách, které se Vám v bytě vylíhnou. A to i po tom, co dojíme. Talíře je také lepší hned omýt, nebo dát do myčky.

Není nutné zdůrazňovat, že bakterie doslova milují především jídlem znečištěná místa. A proto je také důležité často měnit mycí houbičky a utěrky.

S čím se nejspíše taky setkáme, je vodní kámen. Objevuje se nejčastěji v konvicích, dřezech a odpadu. Metod jak se ho zbavit je několik. Tou nejjednodušší a zároveň dostupnou pro každého je octová voda.

Není nutné při úklidu kuchyně používat různé druhy chemie na jednotlivé nečistoty. Velmi dobrým pomocníkem při úklidu kuchyně je totiž také parní čistič. Pára, která je vháněna z parního čističe se totiž dokáže dostat i do velmi nepřístupných míst a zároveň je efektivně zbaví nečistot. Více v článku parní čištění

Při samotném úklidu kuchyně je dobré myslet na staré, známé pravidlo: „od shora dolu“.To znamená od horních poliček,skříněk a digestoři po linku, dřez, troubu a dolní skříňky. 

+420 607 422 586
Copyright 2021 Manžel-hodinový.com - Naši partneři, Mapa webu, Spolupracujeme