Mytí fasád

Ze dne 7.9.2014, v kategorii Články

Každý den lze spatřit poškozené, špinavé zdi a budovy, a to nejen v důsledku mechanických prací. Útočníci, kteří napadají tyto objekty, jsou často plísně, řasy, atmosférické nečistoty (saze, smog), ale také sprejeři.

Nemalé škody dokáže napáchat již zmíněná plíseň. Ta nejen, že se usídlí na fasádě, ale zároveň je peklem pro lidi trpící astmatem, či jinými dýchacími potížemi.

Estetické a zdravotní důvody, jsou nejčastějšími příčinami toho, proč se lidé rozhodnou pro čištění fasády. Neméně důležitým důvodem je samotná životnost budovy, která je v důsledku napadení ohrožena.

Není tak složité se nečistot zbavit, avšak lidé si často mytí fasády berou do vlastních rukou, a to ještě s nevhodnými přístroji. Tím je myšlen vysokotlaký čistič. Tento mechanický způsob čištění dokáže poničit nátěr, ale zároveň nezničí ani plísně, ani řasy.

Je patrné, že nátěry, postřiky- mytí fasády, nelze provádět za všech podmínek, a tak je důležité myslet na to, že klesne-li teplota pod 5°C, tak nelze proces provádět.

Situaci, kdy se na fasádě vyskytne plíseň si asi dokáže představit každý. Co v takovém případě dělat? Nejlepší je zavolat odborníky. Většina z nich používá metodu, kdy aplikuje fungicidní prostředky. Aplikace fungicidních prostředků se provádí tak, že se přípravek aplikuje na poškozená místa a  nechá se po dobu 30 minut působit. Potom by měly být řasy a plísně zcela zlikvidované (pozná se tak, že zčernají=nežijí). Poté se na fasádu použije saponát a fasáda se očistí malým proudem vody. Na závěr je nutné fasádu důkladně opláchnout.

V případě, že je fasáda znečištěna atmosférickýma nečistotami, čistí se podobně jako plísně či řasy . Prvotně je nutné nanést prostředek, který se nechá působit a poté se opláchne vodou.

Je zcela normální a běžné, že je při čištění vyšších budov nutné použití techniky – žebříků, plošin – a spolu s ní taky vyškolený tým pracovníků. Rozhodně není dobrý nápad snažit se budovy očistit sám.

Všude kolem nás jsou vidět „díla“ sprejerů. K rozvíjení „umění“ používají soukromé, či státní majetky a prostranství. Samotná likvidace není příliš snadná. V dnešní době již existuje tzv. metoda „vacublasting“. Jedná se o metodu, která je velmi šetrná k povrchu, ale zároveň odstraní grafitti, aniž by se rozmazávalo.

Tento způsob je zcela bezprašný, ekologický a rychlý.  A zároveň dopřává spáčům spánek a to díky tichému systému.

Ovšem jedná se o mechanický způsob čištění, tudíž není zaručeno, že nedojde k narušení povrchových vlastností fasádních desek, nebo k narušení struktury.

+420 607 422 586
Copyright 2021 Manžel-hodinový.com - Naši partneři, Mapa webu, Spolupracujeme